R e k l a m a
Strona głównaWiadomościRegionGaz ziemny: Jak przyłączyć się do sieci gazowej?

Gaz ziemny: Jak przyłączyć się do sieci gazowej?

EWE: PRZYŁĄCZ SIĘ DO SIECI KORZYŚCI!

DECYDUJESZ SIĘ NA GAZ ZIEMNY?

Gratulacje – to bardzo mądra decyzja! Warto zająć się tym już teraz, bo choć zmiana dotychczasowego paliwa na gaz ziemny jest dosyć proste, to jednak sam proces może potrwać nawet do kilku miesięcy.
Wystarczy kilka kroków, by zacząć korzystać z tego wygodnego w obsłudze, ekologicznego, bezpiecznego i sprzyjającego oszczędnościom paliwa grzewczego. W EWE większość formalności związanych z przyłączeniem do sieci wykonamy za Ciebie. Wystarczy zatem, że zrobisz pierwszy krok – złożysz wniosek o przyłączenie do sieci EWE!

ETAP 1 – WNIOSEK O PRZYŁĄCZENIE DO SIECI

Wniosek znajdziesz na stronie www.ewe.pl oraz w biurach obsługi klienta EWE wraz z informacją o niezbędnych dokumentach jakie musisz do niego dołączyć. 

Komplet dokumentów możesz dostarczyć do EWE w dowolny sposób: e-mailem, pocztą, przez stronę WWW, a także faksem lub osobiście.

Po wpłynięciu wniosku do EWE zostaną przygotowane dwie umowy: umowa o przyłączenie do sieci gazowej (z właścicielem nieruchomości) oraz kompleksowa umowa sprzedaży gazu. W umowie o przyłączenie określone zostaną warunki techniczne oraz wstępna kalkulacja kosztów przyłączenia do sieci gazowej. Po zaakceptowaniu i podpisaniu przez Ciebie umowy o przyłączenie  oraz wpłacie określonej w umowie zaliczki EWE rozpocznie prace związane z realizacją przyłączenia .

ETAP 2 – PRACE PROJEKTOWE I POZWOLENIE NA BUDOWĘ

Kolejny etap to przygotowanie projektu instalacji wewnętrznej w budynku, który chcesz przyłączyć do gazu ziemnego. To ta część instalacji, która łączy szafkę z odbiornikami w Twoim domu, np. z kotłem czy kuchenką gazową. Do tych prac, poza samym projektem wymagane jest także pozwolenie na budowę – to określają przepisy. Dokumentację taką przygotowuje projektant posiadający odpowiednie uprawnienia.

ETAP 3 – INSTALACJA WEWNĘTRZNA I PRZYŁĄCZENIE DO SIECI

Za budowę instalacji wewnętrznej w Twoim domu odpowiada instalator ze stosownymi uprawnieniami. Zadaniem instalatora będzie wykonanie instalacji zgodnie z projektem, wraz z podejściem pod gazomierz w szafce gazowej. Natomiast za budowę przyłącza do sieci gazowej odpowiada EWE.

Rzeczywista długość przyłącza do sieci może się nieco różnić od tej przyjętej we wstępnej kalkulacji na etapie zawarcia umowy, dlatego po zakończeniu budowy firma budująca przyłącze na zlecenie EWE poprosi Cię o potwierdzenie długości wykonanego przyłącza, co będzie podstawą do wystawienia faktury końcowej. Otrzymasz ją w terminie 14 dni od zakończenia budowy przyłącza.

ETAP 4 – ODBIÓR GAZU ZIEMNEGO

Ostatnim krokiem do korzystania z gazu ziemnego jest dostarczenie kompletnie wypełnionego podania o uruchomienie przyłącza gazowego wraz z podpisami: instalatora, kierownika budowy i uprawnionego kominiarza.

Po wpłynięciu podania montaż gazomierza następuje w ciągu 7 dni roboczych. Martwisz się, że akurat może Cię nie być w domu? Spokojnie, przedstawiciel EWE wcześniej skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia dogodnego terminu.

Od chwili zamontowania gazomierza możesz korzystać z gazu ziemnego w swoim domu!

KOSZT BUDOWY PRZYŁĄCZA

Koszt budowy przyłącza jest zależny od tego, jak daleko od istniejącej sieci gazowej znajdować się będzie szafka gazowa. W przypadku budynków położonych do 15 metrów od sieci gazowej cena za przyłączenie wynosi 1777,35 zł brutto.

Każdy kolejny metr (powyżej 15 metrów) liczony jest dodatkowo i kosztuje 92,25 zł brutto.

JAK ZAGWARANTOWAĆ SOBIE DOSTAWĘ GAZU JESZCZE W TYM SEZONIE GRZEWCZYM?

„Tylko podpisanie umowy do 30 czerwca 2018 roku gwarantuje odbiór gazu jeszcze w tym sezonie grzewczym, a więc na przełomie jesieni i zimy 2018 roku” – mówi Marek Szymoniak, dyrektor Działu Dystrybucji i Obrotu Sieciowego Gazem EWE. „Od podpisania umowy do budowy przyłącza gazowego sporo się dzieje – projekt, budowa instalacji itp. Cały ten proces trwa kilka miesięcy, dlatego warto zająć się tą sprawą znacznie wcześniej przed planowanym terminem rozpoczęcia odbioru gazu, czyli przed sezonem grzewczym. Niestety, nie można przeprowadzić takich prac później – prace ziemne związane z budową przyłącza gazowego, ze względu na możliwe niskie temperatury, nie są wykonywane od listopada do marca. Dlatego zachęcamy do szybkiej decyzji, by mogli się Państwo cieszyć ciepłem z gazu ziemnego już od jesieni 2018 roku!” – doradza Marek Szymoniak.


EWE to działający od ponad 19 lat w Polsce niezależny dostawca gazu, posiadający aż 1659 km własnych sieci gazowych. Dostarcza gaz dla klientów indywidualnych, jak i firm w 49 gminach na terenie 6 województw. Wszystkie informacje dotyczące korzystania z gazu ziemnego znajdą Państwo na stronie
www.ewe.pl i pod numerem infolinii 801 100 800.

R e k l a m a
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments