R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoPajęczański szpital na podium w Rankingu Szpitali Publicznych

Pajęczański szpital na podium w Rankingu Szpitali Publicznych

Pajęczański placówka znalazła się na trzecim miejscu w Rankingu Szpitali Publicznych 2017. Ranking został stworzony przez spółkę Magellan, pod patronatem merytorycznym Deloitte oraz medialnym dziennika Rzeczpospolita.

Ranking Szpitali Publicznych 2017 obejmuje w sumie 301 publicznych jednostek służby zdrowia. Placówki zostały podzielone na trzy kategorie w zależności od kontraktu zawartego z Narodowym Funduszem Zdrowia. Pierwszą grupę stanowią jednostki z kontraktami z NFZ do wartości 29 mln złotych. To właśnie w tej kategorii Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Pajęcznie zajął trzecie miejsce tracąc do lidera Szpitala w Augustowie tylko 3 punkty. Jak zaznaczają autorzy zestawienia jednostki takie jak pajęczański SP ZOZ dysponują najniższymi budżetami, więc ich pole manewrów finansowo-restrukturyzacyjnych jest dosyć wąskie.

O sukcesie finansowo-organizacyjnym wyróżnionych szpitali decyduje splot kilku czynników. Według Urbana Kielichowskiego, Członka Zarządu Magellan SA, do najważniejszych należy zespół zbudowany wokół sprawnego menedżera. Skuteczne zarządzanie pozwala zadłużonym jednostkom wychodzić na finansową prostą, a następnie generować zyski. Te z kolei najczęściej obracane są na nowe inwestycje, które w ostatecznym rozrachunku służą podwyższaniu jakości świadczeń medycznych, czyli dobru pacjentów.

W środę 12 kwietnia podczas uroczystej gali zostały wręczone nagrody dla najlepiej zarządzanych szpitali publicznych w Polsce. Nagrodę dla pajęczańskiej jednostki odebrał jej dyrektor Adam Stachera wspólnie ze swoim zastępcą Wojciechem Ogrodniczakiem.

Drogą do sukcesu jest stworzenie zespołu współpracowników oddanych pracy i pacjentom – podkreślał odbierając nagrodę dyrektor Stachera.

Jest to kolejny sukces pajęczańskiego ZOZu pod przewodnictwem Adama Stachery, tylko w ubiegłym roku swoje oblicze zmienił ośrodek zdrowia, a dzięki uporowi dyrektora szpital otrzymał z WOSP sprzęt o wartości ponad 180 tysięcy złotych.

fot.: archiwum SP ZOZ Pajęczno
R e k l a m a

19 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

19 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
adsdwdasd
adsdwdasd
7 lat temu

pozytywny news, gratulacje dla szpitala. chyba najlepiej przędzie ze wszystkich instytucji podległych pod powiat

obserwator
obserwator
odpowiedział na komentarz  PRAWDA
7 lat temu

Artykuł z 2008 roku. -:)

Paj
Paj
7 lat temu

Gratuluję przede wszystkim dobremu zarządcy który ma determinacje pozyskiwać środki a nie rozkłada ręce mówiąc że się nieda lub nie można patrzcie i się uczcie urzędasy

Paj
Paj
odpowiedział na komentarz  PRAWDA
7 lat temu

Gdzie w twojej prawdzie jest nasz pajęczański szpital w artykule ? bo czytam po kilka razy i znaleźć nie mogę

Pozdro
Pozdro
odpowiedział na komentarz  Paj
7 lat temu

Chodzi o firmę Magellan i mechanizm ich działania. Dlaczego polskie urzędy pozwoliły żeby jedna firma skupiła za bezcen długi polskich szpitali?
A takie nagrody maja ocieplić wizerunek i zachęcić kolejne placówki do zadłużenia na wysoki procent w tej firmie.

obserwator
obserwator
odpowiedział na komentarz  PRAWDA
7 lat temu

Artykuł z 2008 roku drogi hejterze.

Brunek z PO
Brunek z PO
7 lat temu

Największa umieralność w szpitalu w Paincznie,czasami az jest wojna miedzy karawaniarzami ktory sprzatnie zmarlego

Sulmierzyce
Sulmierzyce
odpowiedział na komentarz  Brunek z PO
7 lat temu

Tam gdzie nie ma PiSu tam są sukcesy. Dajcie porządzić w powiecie pisiorkom to od razu zwalom swoich Misiewiczów gdzie się da…

ramzes
ramzes
7 lat temu

Witam, ten Stachera to raczej do kabaretu się nadaje…………!

Adam Stachera
Adam Stachera
odpowiedział na komentarz  ramzes
7 lat temu

Szanowny Ramzesie w teatrze i kabarecie już pracowałem i całkiem nieźle mi to wychodziło (czasy studenckie).

XYZ
XYZ
odpowiedział na komentarz  Adam Stachera
7 lat temu

Adam twoja trudna ofiarna praca to sukces nie zwracaj uwagi na glupie zaczepki ciagnij tak dalej dla dobra spoleczenstwa powiatu pajeczanskiego.

PRAWDA
PRAWDA
7 lat temu

Cała prawda o firmie Magellan i dlaczego to oni przyznają te ,,nagrody”: http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/63250,w-lodzkiem-lichwiarskie-kredyty-rujnuja-szpitale,id,t.html ,,Janusz Ratajczyk, dyrektor szpitala w Łasku (obecnie w związku z pełnioną w Zduńskiej Woli funkcją komisarza jest na urlopie bezpłatnym) wpadł na pomysł, jak ulżyć placówce zadłużonej na 28 mln złotych. Poprosił o pożyczkę łódzką spółkę giełdową Magellan, która handluje długami służby zdrowia. Za udzielenie 3,7 mln złotych firma zażyczyła sobie miliona złotych prowizji i 1,1 mln zł odsetek. W sumie szpital będzie musiał oddać niemal 5,8 mln zł. Starosta łaski Cezary Gabryjączyk uznał sprawę za bulwersującą, tym bardziej że dyrektor szpitala wziął pożyczkę nie pytając nikogo… Więcej »

Pozdro
Pozdro
7 lat temu

Widzę, ze pracownicy Magellana minusuja wszystkie wiadomości ujawniające mechanizm ich działania.
Powinna być komisja śledcza, która wyjaśni dlaczego dobrej firmy należy większość długów polskich szpitali.

winiar
winiar
7 lat temu

Przecież pajęczański szpital to wykańczalnia ludzi. Świętej pamieć moj dziadek przebywal w tym szpitalu, kiedy opieke nad nim sprawowali lekarz z poza Pajęczna dziadek miał się co raz lepiej a kiedy opiekę przejęli pajęczańscy specjaliści dziadek umarł po dniu ich opieki.

Miki
Miki
6 lat temu

Gratulacje☺

Michal
Michal
6 lat temu

Cypis

jaa
jaa
6 lat temu

Gratulacje !!