Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

6

Pajęczański policjant pokazał, że służbę pełni się również poza godzinami pracy. Czujność policjanta z pajęczańskiej komendy przyczyniła się do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy, który spowodował zdarzenie drogowe w Białej, a następnie usiłował oddalić się z miejsca zdarzenia.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w czwartek 2 kwietnia około godz. 16:25 w miejscowości Biała (gm. Rząśnia).

Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie w czasie wolnym od służby jadąc przez miejscowość Biała zauważył jadący z przeciwka ciągnik rolniczy, który nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył w zaparkowanego na poboczu Opla Movano, a następnie w znak drogowy i wjechał do rowu. Mężczyzna próbował wyjechać z rowu, ale w wyniku zderzenia uszkodził ciągnik. Policjant podbiegł do uszkodzonego pojazdu, celem udzielenia pomocy znajdującemu się w nim mężczyźnie. Okazało się, że od kierowcy wyczuwalna była silna woń alkoholu, co mogło świadczyć że jest w stanie nietrzeźwości. Policjant uniemożliwił mu dalszą jazdę i o całym zdarzeniu poinformował dyżurnego pajęczańskiej Policji – relacjonuje przebieg zdarzenia rzecznik prasowy KPP w Pajęcznie mł. asp. Marcin Pawełoszek.

Sprawcą zdarzenia okazał się 57 letni mieszkaniec gminy Rząśnia. Przybyły na miejsce patrol chciał sprawdzić zawartość alkoholu w organizmie sprawcy zdarzenia jednak nie był on w stanie wdmuchać dostateczna ilość powietrza w urządzenie do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu w związku z czym została pobrana mu krew. Kierujący ciągnikiem odpowie teraz za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwość oraz spowodowanie zdarzenia drogowego.

R e k l a m aslideslideslideslideslideslideslideslide

6
Odpowiedz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
znajomaJolaTadeuszLudzieJezus Ch Recent comment authors
najnowsze najstarsze najpopularniejsze
Pajeczanin
Pajeczanin

Nie nie mógł tylko nie chciał bo na cud liczył 😀

Jezus Ch
Jezus Ch

Pewnie razem pili

Ludzie
Ludzie

Wybiegajac 90% odpowiedzią z tego forum to już znam co będą pisać, a więc “ciągnik jest własnością PiS a jechał orac pole burmistrza Pajęczna” hahaha 😀

Tadeusz
Tadeusz

Chyba gminę jechał orać…?

Jola
Jola

Po takich decyzjach burmistrza to na pewno…

znajoma
znajoma

Portwel to byłeś ty?