R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatDebata społeczna w Makowiskach

Debata społeczna w Makowiskach

W Domu Parafialnym „Arka” w Makowiskach odbyła się debata społeczna z mieszkańcami pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

W środę 29 maja w Domu Parafialnym „Arka” w Makowiskach policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie przeprowadzili debatę z pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ”.  Z uczestnikami spotkania rozmawiał Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pajęcznie podinsp. Artur Wnuk, Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego podkom. Zbigniew Wojtasik, asp. sztab. Zbigniew Kleszczyński oraz dzielnicowy gminy Pajęczno st. asp. Robert Trzepański. Przeprowadzona debata była okazją do omówienia aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „Moja Komenda” , a także przybliżenia uczestnikom programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

Spotkanie z mieszkańcami miało na celu nawiązanie współpracy Policji ze społecznością lokalną jak również okazją do dyskusji i zgłaszania wniosków dotyczących bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz jego okolicy. Dzielnicowy gminy Pajęczno st. asp Robert Trzepański przybliżył mieszkańcom działania aplikacji „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”.

W trakcie spotkania, asp. sztab. Zbigniew Kleszczyński omówił zagadnienie dotyczące bezpieczeństwa osób starszych, działania Policji, ukierunkowane na zapobieganie przestępstwom dokonywanym na osobach starszych metodą tzw. „na wnuczka”, „na policjanta” oraz pochodnymi.Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego podkom. Zbigniew Wojtasik omówił tematykę związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Po wystąpieniach przyszedł czas na dyskusje oraz liczne pytania ze strony uczestników debaty. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali broszury informacyjne oraz elementy odblaskowe.

źródło i fot.: KPP Pajęczno
R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments