R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiat"Odblaskowy pierwszak" w gminie Siemkowice

„Odblaskowy pierwszak” w gminie Siemkowice

Pajęczańscy policjanci w ramach akcji „Odblaskowy pierwszak” odwiedzili Szkoły Podstawowe w Siemkowicach, Radoszewicach i Lipniku gdzie zaopatrzyli każdego pierwszaka w elementy odblaskowe.

We wtorek 3 grudnia funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie w ramach programu „Odblaskowy pierwszak” przeprowadzili spotkanie profilaktyczne z uczniami klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Siemkowicach, Radoszewicach i Lipniku.

Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas wizyty policjanci omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach zarówno jako pieszy jak i rowerzysta. Szczególną uwagę zwrócono na konieczność używania przez pieszych elementów odblaskowych. Na koniec spotkania każdy pierwszak otrzymał pakiet odblasków, który został ufundowany przez Urząd Gminy w Siemkowicach.

„Odblaskowy Pierwszak” jest programem profilaktycznym zarejestrowanym w Komendzie Głównej Policji, a do współudziału w jego realizacji zostały zaangażowane wszystkie gminy powiatu pajęczańskiego. Celem akcji jest uświadomienie dzieci w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ich ochrona przed skutkami i udziałem w wypadkach drogowych poprzez wyposażenie uczniów w elementy odblaskowe poprawiające ich widoczność na drogach.

źródło i fot.: KPP Pajęczno
R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments