R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatKierowco, uważaj na przejeździe!

Kierowco, uważaj na przejeździe!

PKP Polskie Linie Kolejowe informuje, że z dniem 18 maja zostanie wznowiony ruch kolejowy na lini 146 od Wyczerp do Siemkowic. Wszyscy kierowcy muszą zachować szczególną uwagę, ponieważ na przejazdach nie działa sygnalizacja oraz brak jest rogatek.

Przejazdy kolejowo-drogowe będą funkcjonowały jako przejazdy niestrzeżone, tak jak w czasie robót modernizacyjnych. W tym czasie nowe sygnalizatory przejazdowe będą w fazie testów, w związku z czym będą przysłonięte, a rogatki nie zostaną zamontowane. Po testach będzie sukcesywnie uruchamiana docelowa sygnalizacja przejazdowa.

W związku z przywróceniem ruchu pociągów i braku sygnalizacji należy zachować szczególną ostrożność przy przekraczaniu torów w obrębie przejazdów kolejowych. Kierowcy, rowerzyści i piesi powinni czujnie i z należytą uwagą przekraczać przejazdy oraz dostosować się do przepisów panujących na drodze.

R e k l a m a

9 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

9 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Rysiek z klanu
Rysiek z klanu
3 lat temu

Patrząc na ludzi którzy przejeżdżają przez przejazd kolejowy w Białej nie zatrzymując się na STOP będzie ciężko zapanować nad taką sytuacją.

Ja to ja
Ja to ja
odpowiedział na komentarz  Rysiek z klanu
3 lat temu

zakłady pogrzebowe,kwiaciarnie,ksiądz itd muszą z czegoś żyć-wiem–czarny humor–nie zycze nikomu wpadki

`miszczu
`miszczu
3 lat temu

Policja atakuje już od dwóch dni przejazd w białej 😉 staną kilka razy to trochę przetrzepią ;P

Seba
Seba
3 lat temu

Dzięki za info bo bym dalej walił na pałe

Ja to ja
Ja to ja
3 lat temu

Jezdze zawodowo to i tak zatrzymuję się zawsze na stopie i nawet tam gdzie strzeżony człowiek odruchowo patrzy w lewo i prawo,ale po takim czasie odzwyczajenia sie od ruchu pociągów-nagminnie ludzie pełnym pędem jeżdzą przez przejazd mimo stopu albo tylko zwolnienie prędkości—wiem że taki znak powinien wystarczyć ale dla tych mniej ogarniętych przydałby sie jakiś informacyjny duzo wczesniej przed przejazdem-że wznowiony ruch pociągów

Leszek
Leszek
odpowiedział na komentarz  Ja to ja
3 lat temu

Jak to bywa zwyczajowo u nas nie potrafią nic zrobić do końca jak należy i wtedy oddać do ruchu, szkoda gadać…

Adam
Adam
odpowiedział na komentarz  Leszek
3 lat temu

Wystarczy przestrzegać przepisów i powinno być OK

Antoni
Antoni
3 lat temu

Czy u nas w kraju wszystko musi być odwrotnie. Firma odpowiedzialna za sygnalizację i rogatki bierze zapewne niemałe pieniądze i nie wykonuje swej pracy na czas. Ręce opadają. Wszystkich obowiązują przepisy.

Miejscowy fanatyk
Miejscowy fanatyk
odpowiedział na komentarz  Antoni
3 lat temu

Takie masz przepisy dopuszczające do użytkowania przejazdy kolejowe. Nie masz innej możliwości sprawdzenia działania bez wznowienia ruchu kolejowego.