Kierowco, uważaj na przejeździe!

9

PKP Polskie Linie Kolejowe informuje, że z dniem 18 maja zostanie wznowiony ruch kolejowy na lini 146 od Wyczerp do Siemkowic. Wszyscy kierowcy muszą zachować szczególną uwagę, ponieważ na przejazdach nie działa sygnalizacja oraz brak jest rogatek.

Przejazdy kolejowo-drogowe będą funkcjonowały jako przejazdy niestrzeżone, tak jak w czasie robót modernizacyjnych. W tym czasie nowe sygnalizatory przejazdowe będą w fazie testów, w związku z czym będą przysłonięte, a rogatki nie zostaną zamontowane. Po testach będzie sukcesywnie uruchamiana docelowa sygnalizacja przejazdowa.

W związku z przywróceniem ruchu pociągów i braku sygnalizacji należy zachować szczególną ostrożność przy przekraczaniu torów w obrębie przejazdów kolejowych. Kierowcy, rowerzyści i piesi powinni czujnie i z należytą uwagą przekraczać przejazdy oraz dostosować się do przepisów panujących na drodze.

R e k l a m aslideslideslideslideslideslideslideslide

9
Odpowiedz

avatar
5 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Miejscowy fanatykAdamAntoniLeszekJa to ja Recent comment authors
najnowsze najstarsze najpopularniejsze
Rysiek z klanu
Rysiek z klanu

Patrząc na ludzi którzy przejeżdżają przez przejazd kolejowy w Białej nie zatrzymując się na STOP będzie ciężko zapanować nad taką sytuacją.

Ja to ja
Ja to ja

zakłady pogrzebowe,kwiaciarnie,ksiądz itd muszą z czegoś żyć-wiem–czarny humor–nie zycze nikomu wpadki

`miszczu
`miszczu

Policja atakuje już od dwóch dni przejazd w białej 😉 staną kilka razy to trochę przetrzepią ;P

Seba
Seba

Dzięki za info bo bym dalej walił na pałe

Ja to ja
Ja to ja

Jezdze zawodowo to i tak zatrzymuję się zawsze na stopie i nawet tam gdzie strzeżony człowiek odruchowo patrzy w lewo i prawo,ale po takim czasie odzwyczajenia sie od ruchu pociągów-nagminnie ludzie pełnym pędem jeżdzą przez przejazd mimo stopu albo tylko zwolnienie prędkości—wiem że taki znak powinien wystarczyć ale dla tych mniej ogarniętych przydałby sie jakiś informacyjny duzo wczesniej przed przejazdem-że wznowiony ruch pociągów

Leszek
Leszek

Jak to bywa zwyczajowo u nas nie potrafią nic zrobić do końca jak należy i wtedy oddać do ruchu, szkoda gadać…

Adam
Adam

Wystarczy przestrzegać przepisów i powinno być OK

Antoni
Antoni

Czy u nas w kraju wszystko musi być odwrotnie. Firma odpowiedzialna za sygnalizację i rogatki bierze zapewne niemałe pieniądze i nie wykonuje swej pracy na czas. Ręce opadają. Wszystkich obowiązują przepisy.

Miejscowy fanatyk
Miejscowy fanatyk

Takie masz przepisy dopuszczające do użytkowania przejazdy kolejowe. Nie masz innej możliwości sprawdzenia działania bez wznowienia ruchu kolejowego.