R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatTrzynasta edycja Działoszyńskiej Dziesiątki za nami

Trzynasta edycja Działoszyńskiej Dziesiątki za nami [ZDJĘCIA]

Impreza dostarczyła wszystkim uczestnikom mnóstwo pozytywnych emocji i sportowej rywalizacji. Na dystansie 10 km zmagało się 151 biegaczy z Polski i zagranicy, a najszybszy okazał się Kenijczyk Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo.

Kenijczycy dominowali w biegu mężczyzn, zajmując dwa pierwsze miejsca. Oprócz zwycięzcy, na drugim stopniu podium stanął Albert Kipkorir Tonui, a trzecie miejsce wywalczył Levente Szemerei z Węgier. Najlepszym Polakiem był Mateusz Pawełczak, który zajął 5. miejsce. Warto również wyróżnić Damiana Skupińskiego z Krzeczowa,policjanta z Działoszyna, który ukończył bieg na 8. pozycji.
Wśród kobiet triumfowała Kenijka Valentine Jebet, wyprzedzając swoją rodaczkę Ruth Nundu Mbatha. Trzecie miejsce na podium zajęła Barbara Pawełczak.

– Działoszyńska Dziesiątka to już tradycyjna impreza, która co roku przyciąga biegaczy z całej Polski i zagranicy. Wysoki poziom sportowy, malownicza trasa i wspaniała atmosfera sprawiają, że jest to idealne wydarzenie dla zarówno doświadczonych zawodników, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem – podsumował imprezę burmistrz Działoszyna Rafał Drab.

Oprócz biegu głównego na 10 km, w ramach Działoszyńskiej Dziesiątki odbyły się również biegi dla dzieci i młodzieży oraz strażaków. Na dystansie 998 m dla strażaków najlepszy okazał się Kacper Janik z OSP Szynkielów, a wśród pań zwyciężyła Kinga Wójcik z OSP Działoszyn. 5-kilometrową trasę pokonali natomiast kijkarze, a w marszu nordic walking triumfowali Mariusz Bobrowski z Koniecpola i Magdalena Merta z Osjakowa.

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments