Rząśnia dba o bezpieczeństwo na drogach

9

Dwie radarowe tablice informacyjne witają kierowców wjeżdżających do Rząśni. Zadaniem urządzeń jest zachęcanie do przepisowej jazdy.

Od kilku dni na dwóch drogach wjazdowych do Rząśni pojawiły się radarowe tablice informacyjne LED. Urządzenia znajdziemy wjeżdżając od strony miejscowości Zielęcin oraz Kiełczygłów. Tablice mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Każdy kierowca, który przekroczy prędkość zostanie o tym fakcie poinformowany. Urządzenie wyświetli kierującemu o ile kilometrów na godzinę jedzie za szybko oraz przypomnij o tym, że powinien zwolnić. Każdy kto porusza się zgodnie z przepisami zobaczy komunikat „Dziękuję Rząśnia”.

Wstępne statystyki pokazują znaczącą poprawę zachowania kierowców. Dzięki ostrzeżeniom współczynnik samochodów zwalniających na odcinku gdzie zamontowano tablice wyniósł 60%. Tablice zasilane są z ogniw fotowoltaicznych i mogą być w perspektywie przenoszone, aby i w innych miejscach mogły spełniać swą funkcję prewencyjną.

Zamontowanie urządzeń pokazuje również brak wyobraźni niektórych kierowców. W okresie dwutygodniowych testów najwyższą zarejestrowaną prędkością samochodu nadjeżdzajacego było 165 km/h.

źródło i fot.: UG Rząśnia

guest
9 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Emigrant
Emigrant
1 rok temu

Pomysły rodem z lat 90-tych.
Tylko realny fotoradar jest skuteczny na bandytów drogowych.

tom
tom
1 rok temu

Myślę że do bezpiecznej jazdy potrzebna jest głowa, nawet fotoradar nie pomoze

mieszkaniec Sulmierzyc
mieszkaniec Sulmierzyc
1 rok temu

brawo Rzasnia

ERYK
ERYK
odpowiedział na komentarz  mieszkaniec Sulmierzyc
1 rok temu

Taki pomiar jest potrzebny w BIAŁEJ od strony Rząśni tzn sklep spożywczy G…IK (kwestia czasu jak wydarzy się tragedia w tym miejscu) i od strony Pajęczna odcinek od cmentarza w Białej do sklepu G…IK

Taaki
Taaki
1 rok temu

Tylko 165 km/h??

Bobep
Bobep
odpowiedział na komentarz  Taaki
1 rok temu

Bo wiesz, tam od Zielęcina jak jedziesz to najpierw masz zakręt i tam szybciej niż 90-100 nie pojadą a passat 1.9tdi szybciej nie da rady na takim odcinku się rozpędzić

Kumpel czarnego
Kumpel czarnego
odpowiedział na komentarz  Bobep
1 rok temu

Nie gadaj głupot… Czarny ma 1.8 TURBO jak to rwie człeniu

bonzo
bonzo
odpowiedział na komentarz  Taaki
1 rok temu

Widzę że tablice mają inny cel. Są zabawką dla małolatów i służą do bicia rekordu prędkości.

Ewa
Ewa
1 rok temu

Bardzo fajny pomysl