R e k l a m a

Uwaga na oszustów!

Oszuści działający metodą na „wnuczka” i „policjanta” dotarli na teren powiatu pajęczańskiego. Niestety udało im się oszukać co najmniej jedną osobę na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Dzisiejszego popołudnia na terenie powiatu pajęczańskiego uaktywnili się oszuści wyłudzający pieniądze metodą na „wnuczka” i „policjanta”. Przestępcy dzwonili na numery stacjonarne do osób starszych, podając się za członków rodziny. Dzwoniący przedstawiał historię np. o rzekomym wypadku drogowym, który spowodowała lub miała w nim ucierpieć bliska osoba. Następnie informował o konieczności przekazania pieniędzy na leczenie lub wyciągnięcie z kłopotów.

Niestety ten sposób oszustwa nadal działa, przestępcom udało się oszukać co najmniej jedną osobę z terenu powiatu pajęczańskiego. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że łupem oszustów padła kwota około 60 tysięcy złotych.

Policja apeluje o czujność i rozsądek podczas rozmów telefonicznych z obcymi osobami. Przypomina również o uświadomieniu starszych osób o tym sposobie oszustwa:

Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem. Przede wszystkim, gdy otrzymamy taki telefon, powinniśmy zachować zimną krew i zdrowy rozsądek. Nigdy nie przekazujmy pieniędzy obcym osobom bez względu na to, jakie historie będą nam opowiadać. W razie najmniejszych podejrzeń, że ktoś próbuje nas oszukać, zalecam natychmiastowy kontakt z Policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub 997 – tłumaczy rzecznik prasowy KPP w Pajęcznie mł. asp. Marcin Pawełoszek.

Osoby posiadające informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawców proszone są o kontakt z pajęczańską komendą policji tel. 34- 311-41-11. Jeśli chcesz zachować anonimowość napisz na nasz adres mailowy admin@twojepajeczno.pl

R e k l a m a

14 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

14 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 lat temu

Może jest tutaj ktoś kto ma kamerkę w samochodzie i jechał przez Raciszyn pomiędzy 12 a 15?

Gero
Gero
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec
4 lat temu

Wypadek?

jan
jan
odpowiedział na komentarz  Gero
4 lat temu

nie to oszustwo właśnie było w Raciszynie dzisiaj

Ggoscosc
Ggoscosc
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec
4 lat temu

Czy to normalne, by ludzie trzymali w domu, w ponczosze 60 tysiące złotych..
.
?……. Pytanie nr 2. Skąd tyle kasy mają ludzie starsi z tej glodowej renty?

Filipinka
Filipinka
odpowiedział na komentarz  Ggoscosc
4 lat temu

Może z oszczędności….

Rodzina
Rodzina
odpowiedział na komentarz  Ggoscosc
4 lat temu

Dzień dobry, jestem pod wrażeniem pytania. Były to pieniądze odkładane całe życie, a w tej chwili były potrzebne na leczenie onkologiczne ,śmieszy mnie to jak niektórzy w ten sposób oceniają innych. Nie ma Pan/Pani serca. Pozdrawiam. Mimo wszystko.

???
???
odpowiedział na komentarz  Ggoscosc
4 lat temu

A co Cię to interesuje, gdzie i kto trzyma pieniądze? Każdy zdrowy umysłowo wie, że ludzie starsi, często mieszkający samotnie, ogtaniczeni mobilnie dostają emerytury do domu właśnie z wymienionych powodów. Choćby zima i brak możliwości dojazdu do banku. Po drugie, chyba wyłudzenia z kont bankowych zdarzają się równie często w ostatnich czasach. A skoro można okraść konto choćby Twoje i niewiele możesz tak naprawdę to tym bardziej starsza osoba nie poradzi sobie z elektroniką lepiej niż obecne pokolenia z prostych przyczyn. A po trzecie i ostatnie już, starsze pokolenia dorastali w innych czasach, gdzie nie było często wielu rzeczy i… Więcej »

pomagamy
pomagamy
4 lat temu

Tak prosimy o pomoc,być może ktoś widział osoby w tym czasie i miejscu których zachowaniem wzbudziło zainteresowanie PROSIMY o POMOC

Mieszkaniec Pajeczna
Mieszkaniec Pajeczna
4 lat temu

A ja poczekam na nich ,oddam ich w ręce policji ale niestety martwych, kto mnie zna wie że nie blefuje

Strzelec
Strzelec
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec Pajeczna
4 lat temu

Nie myl odwagi z odważnikiem 🙂 gdyby przyszlo co do czego pewnie bys miał ” burze w jelitach ” a tak to co piwka 2 wypiles odwagi / odważników przybyło hehe

Diwa
Diwa
4 lat temu

Czy to chodzi o oszustów z PiSu?

???
???
odpowiedział na komentarz  Diwa
4 lat temu

Poczucie humoru adekwatne do poziomu intelektualnego komentującego/-cej. Z drugiej strony nie ma się co obrażać na życie, że niektórych ogranicza umysłowo. Nie można mieć wszystkiego. Wątek PO-lityczny nie tutaj. Każdy kto opanował umiejętność czytania, zdążył się zorientować.

Kukus
Kukus
odpowiedział na komentarz  ???
4 lat temu

Wątek jest o oszustach, a pisiory klepią ludziom głupoty i oszukują, dają publiczne łapówki aby zostać przy korycie. To o co chodzi.

Felek
Felek
odpowiedział na komentarz  Diwa
4 lat temu

No tak bo to oni najbardziej teraz oszukują Polaków. Skutki będą żałosne.