R e k l a m a
Strona głównaWiadomościRegionAlarm antyterrorystyczny na terenie całego kraju

Alarm antyterrorystyczny na terenie całego kraju

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające pierwszy stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP na obszarze całego kraju. Stopień alarmowy obowiązuje od środy 28 sierpnia 2019 r. (od godz. 00:01) do wtorku 3 września 2019 r. (do godziny 23:59). Wprowadzenie stopnia alarmowego ma charakter prewencyjny i jest związane z uroczystościami upamiętniającymi 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz oficjalną wizytą w Polsce Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Podobne środki bezpieczeństwa były podejmowane także przy organizacji w Polsce innych wydarzeń międzynarodowych, np. ministerialnego spotkania w Warszawie dotyczącego budowania bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach oraz Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Stopień ALFA jest najniższym z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jest on przede wszystkim sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności. Stopnie alarmowe CRP dotyczą z kolei zagrożenia w cyberprzestrzeni.

Bezpieczeństwo w czasie obowiązywania stopnia uzależnione jest nie tylko od działania właściwych służb, ale też od przygotowania administratorów obiektów użyteczności publicznej, którzy zobowiązani są do prowadzenia ich wzmożonej kontroli.

Podczas obowiązywania stopnia alarmowego ALFA wszyscy powinni zwracać szczególną uwagę na wszelkie niestandardowe sytuacje i potencjalne zagrożenia, na przykład: nietypowo zachowujące się osoby, pakunki, torby lub plecaki pozostawione bez opieki w miejscach publicznych, samochody (szczególnie transportowe) zaparkowane w pobliżu miejsc zgromadzeń.

Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane Policji za pośrednictwem numerów telefonu 112 oraz 997.

tekst: policja.pl
R e k l a m a

9 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

9 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Polska przyjacielem gdy płaci
Polska przyjacielem gdy płaci
4 lat temu

Co tam upamiętnienie wybuchu II wojny ważniejszy dla prezydenta USA jest wiatr na Florydzie który okazuje się ważniejszy od naszego kraju Trump traktuje Polskę jak zwykłego klienta który chce coś kupić a nie jak prawdziwego sojusznika czy partnera czy wizy są zniesione NIE czy Amerykańskie bazy wojskowe w Polsce powstają z kosztów USA.. NIE czy infrastruktura sieci 5G w Polsce powstanie z kosztów USA ..NIE a grube miliony jak nie miliardy z naszych podatków zasilają konta amerykański przemysł kupujemy od nich skroplony gaz który można wydobywać również u nas zapłacimy KOLOSALNE pieniądze za sieć 5G (chiński huawei był dużo tańszy)… Więcej »

Konrad
Konrad
odpowiedział na komentarz  Polska przyjacielem gdy płaci
4 lat temu

Goowno ruski trolu!!

Obrońca demokracji
Obrońca demokracji
odpowiedział na komentarz  Konrad
4 lat temu

Konrad w totalnej opozycji nauczyli ciebie takiego słownictwa ?? Wyłącz TVN i ucz się kultury

Konrad
Konrad
odpowiedział na komentarz  Obrońca demokracji
4 lat temu

@ obrońca demokracji : co ty bredzisz?

Valdi
Valdi
odpowiedział na komentarz  Obrońca demokracji
4 lat temu

Włącz TVP to dopiero kicha, nawet w PRL tak nie klamali

Rozbawiony
Rozbawiony
odpowiedział na komentarz  Valdi
4 lat temu

Nazwij jeszcze TVN oazą rzetelności nie będącą pod obcym kapitałem to będę miał niezły ubaw 😂😂

stachu
stachu
odpowiedział na komentarz  Polska przyjacielem gdy płaci
4 lat temu

Słuszne pytanie. Właściwie to nic nie mamy. Amerykańce są tutaj tylko gwarantem okupacyjnych rządów eskinosów. W przypadku ewentualnych społecznych rozruchów gotowi są przyjąć rolę dawnego ZOMO. To tak na wszelki wypadek gdyby kolaborująca milicja (czy wojsko) odmówiła strzelania do Rodaków. Bo żadne zagrożenie z zewnątrz nie ma racji bytu. Strefa wpływów USA i Rosji została w tej części Europy już dawno określona a Putin głupkiem nie jest i doskonale wie, że karty na polskiej ziemi rozdają gracze z pustyni. Polacy są dla USA darmowym mięsem armatnim w konfliktach z państwami, które według planu Yinona muszą być osłabione lub całkowicie przejęte.… Więcej »

ITI
ITI
odpowiedział na komentarz  stachu
4 lat temu

Саша dobrze to napisałeś 🙂

tak z ciekawości
tak z ciekawości
4 lat temu

ci co mnie zminusowali niech uzasadnią dlaczego to zrobili za to że piszę prawdę ?