R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatTrębaczewianie zaśpiewali w Pradze

Trębaczewianie zaśpiewali w Pradze

Zespół Folklorystyczny „Trębaczewianie” po raz kolejny został wyróżniony, tym razem na arenie międzynarodowej. Grupa została zaproszona do Pragi, aby wziąć udział w IX Międzynarodowym Spotkaniu Grup Folklorystycznych „Prague Folklore Days”. Do stolicy Czech zaproszono tylko 70 grup z 20 krajów Europy.

Z powodów finansowych wyjazd stał pod znakiem zapytania, jednak dzięki wsparciu samorządu oraz lokalnych przedsiębiorców, udało się sfinansować udział w festiwalu. „Trębaczewianie” wystąpili 24 lipca przed zamkiem praskim na Hradczanach oraz następnego dnia pod Rudolfiną.

Największe wrażenie chyba na wszystkich wywarł korowód, których wiódł spod ratusza starowiejskiego ulicami starego miasta i wracał pod ratusz. Zanim zespoły się ustawiły w korowód, wypełnił się cały plac, to było niesamowite widowisko, bardzo dużo różnorodnych kolorów, barw i instrumentów. Wszyscy tańczyli, śpiewali. Wszyscy razem się bawili. – mówi o swoich wrażeniach Dorota Rabiniak kierownik zespołu.

„Trębaczewianie” nie zwalniają tempa, w sobotę grupa wystąpi na „XII Festiwali Folklorystycznym w Czarnem”.

fot.: Sabina Wojtal
R e k l a m a

11 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

11 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
...
...
8 lat temu

Zamiast finansować i wspierać młodzież to fundują wycieczki starym prykom, którzy tylko drą papę…

pawdwad
pawdwad
odpowiedział na komentarz  ...
8 lat temu

zgadzam się, zamiast młodzieży do dopalaczy dołożyć bo dopalacze takie drogie to na stare baby marnują…

Mieszkaniec
Mieszkaniec
odpowiedział na komentarz  ...
8 lat temu

Wspierać młodzież… a co młodzież może zaoferować?! Piwo i wódkę pod sklepem?! Szacunek dla wszystkich członków zespołu Trębaczewianie. Jako mieszkaniec powiatu pajęczańskiego jestem z Was dumny. To niewiarygodne, że w dzisiejszym zabieganym świecie, znajdujecie czas, żeby się spotykać, śpiewać… Coś cudownego i do tego takie sukcesy! Brawo – oby tak dalej.
Jeśli zbierze się młodzież, która równie dobrze będzie reprezentować czy to Trębaczew, czy też inną miejscowość z naszego powiatu, jestem w stanie zorganizować pomoc finansową, której na pewno nie odmówią także przedsiębiorcy z naszego regionu.

krytyczny
krytyczny
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec
8 lat temu

Mówisz o tej młodzieży, którą widzisz pod sklepem ? Porządnych młodych ludzi spotkasz w pracy jak harują za grosze żeby odciążyć rodziców i uciułać parę złotych na czarną godzinę. Poza tym oni też dają w palnik na „próbach”. A kto w tym zespole śpiewa, że jest taki zabiegany i zapracowany?! Bo na pewno nie zwykli fizyczni robole..

anuluj
anuluj
odpowiedział na komentarz  krytyczny
8 lat temu

Widzę, że znalazł się pierwszy cebulak co to cały zespół zna 🙂 Nawet jakby sobie wypili to co? W oczy cebulaczka kuje, że się dziadki dobrze bawią 🙂
Jak dla mnie mają spoko zajawkę, jeżdżą sobie po festiwalach i git. Każdy jeden co zazdrości niech sam ruszy cztery litery i zrobi coś pożytecznego a nie zagląda ludziom przez okna czy zapracowany czy sobie folkuje. Nic ci do tego buraku, zajmij się swoimi sprawami.

:)
:)
odpowiedział na komentarz  ...
8 lat temu

to co ty takiego robisz dzięki czemu można by było cię wspierać? siedzisz na dupie i narzekasz że jesteś niezaradny. smutne.

...
...
8 lat temu

Młodzież to trzeba wychować. A ty zamiast wychowywać swoje to jeździsz za darmo na wycieczki

małuszyn-a
małuszyn-a
8 lat temu

Brawo Trębaczewianie!

Eh
Eh
8 lat temu

Żenada! Stare wyjadacze tylko japy drą! Wstyd mi, że mój rejon jest promowany przez bandę starych alkoholików! Tyle talentów w okolicy a oni promują starych dziadków bez talentu.

:)
:)
odpowiedział na komentarz  Eh
8 lat temu

baran jesteś i tyle. pewnie ledwo skończyłeś szkolę i to tylko dlatego, że nauczyciele nie mieli ochoty na Ciebie dłużej patrzeć i masz żal do całego świata że z pracą krucho. nie wiem na jakiej podstawie sądzisz że to starzy alkoholicy, pewnie sam za dużo pijesz i szukasz kolegów.

krytyczny
krytyczny
odpowiedział na komentarz  Eh
8 lat temu

Widać członkowie i rodzina nie dają za wygraną..