R e k l a m a
Strona głównaWiadomościZmiany w Urzędzie Stanu Cywilnego

Zmiany w Urzędzie Stanu Cywilnego

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Strzelce Wielkie poza tematem „zapomnianego płotu” mogliśmy się dowiedzieć również o zmianach w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Wójt Marek Jednak zauważył niedługo po tym jak objął stanowisko, że orzeł na łańcuchu, który zakłada kierownik urzędu stanu cywilnego, nie posiada korony. Pozostałość po poprzednim ustroju została naprawiona przez Andrzeja Rozumka, mieszkańca miejscowości Zamoście-Kolonia, który bezpłatnie wykonał koronę dla orła. Od teraz urzędnicze insygnia spełniają wymogi ustawy, wójt przemawiając podczas sesji, nie krył swojego zdziwienia tym, że przez tyle lat nikt wcześniej nie zauważył brakującej orłowi korony.

Zakończyłem w naszej gminie okres wieloletniego braku poszanowania godła RP i po 25 latach Urząd Stanu Cywilnego w Strzelcach Wielkich posługuje się łańcuchem z wizerunkiem orła w koronie zgodnego z obowiązującymi przepisami prawa. […]Jestem może szczególnie wyczulony na te symbole, ponieważ będąc na studiach na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, aktywnie uczestniczyłem, aby to prawo było w Polsce respektowane, za to byłem również prześladowany – mówił do zgromadzonych wójt Marek Jednak.

To nie koniec zmian, jakie nastąpią w strzeleckich urzędach. W marcu przeprowadzono dwa konkursy na wolne stanowiska. Zgodnie z ich rozstrzygnięciem, od 30 marca Dominika Mielczarek zajęła się pozyskiwaniem środków oraz realizacją zamówień publicznych. Natomiast na zastępce kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, wybrano Joannę Zabłocką-Błasiak, która obejmie stanowisko z dniem 20 kwietnia.
R e k l a m a
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

2 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

2 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
radny
radny
8 lat temu

pani Dominika od 30 marca zajela sie pozyskiwaniem funduszy unijnych przez 9 miesecy jeszcze nic nie pozyskala.wiec 9pesji wyrzuconych w blotoa a panu Duchowskiemu szkoda kilku stowek na nagrywanie sesji porazka

ziom
ziom
8 lat temu

co sie czepiasz chaslo wyborcze pana wojta brzmialo zmienimy nasza gmine wiec ja zmienia.Dawniej za komara bylo biednie ale cos robili i pozyskiwali jakies srodki A teraz jest nedza zadluzenie siegajace granicy dopuszczalnej i brak perspektyw na lepsze jutro