R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoRondo w Pajęcznie jeszcze w tym roku?

Rondo w Pajęcznie jeszcze w tym roku?

Jeszcze w tym roku planowana jest budowa ronda na jednym z najbardziej kłopotliwych skrzyżowań w Pajęcznie. 

To, że rondo na skrzyżowaniu ulic Wiśniowej, Cmentarnej i 1 maja w Pajęcznie jest potrzebne, wie chyba każdy, kto korzysta z tego skrzyżowania. Szczególnie w godzinach szczytu kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, aby włączyć się bezpiecznie do ruchu. Rondo w tym miejscu usprawniłoby nie tylko płynność, ale znacząco podniosło bezpieczeństwo.

O planach rozwiązania problemu informował już w 2017 roku burmistrz Dariusz Tokarski. Włodarz wystąpił wtedy do Zarządu Powiatu o uwzględnienie w przygotowywanym projekcie drogi Pajęczno — Będków ronda na skrzyżowaniu ulic Wiśniowej, Cmentarnej i 1 maja. Wszystko wskazuje na to, że rondo w końcu powstanie. Podczas lipcowego briefingu prasowego poseł Paweł Rychlik wspomniał o 80% dotacji, jaką powiat pajęczański pozyskał na tę inwestycję. Brakujące 20% wspólnie sfinansują po połowie gmina oraz powiat.

Inwestycja realizowana w zawrotnym tempie

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Pajęcznie dyskutowano nad przekazaniem na ten cel kwoty 540 tysięcy złotych. Pieniądze miałby zostać przesunięte m.in. ze środków przeznaczonych na osiedle Matusowiec.

Planowane rondo miałoby powstać w bardzo krótkim czasie, ponieważ 80% inwestycji musi zostać wykonane jeszcze w tym roku. Właśnie w związku z tak szybkim czasem realizacji radni Marcin Krzak i Beata Stawiak mieli najwięcej zastrzeżeń. Ich wątpliwości starał się rozwiać obecny na sesji wicestarosta Paweł Sikora.

Radny Wojciech Beśka podniósł temat finansowania 50/50, jego zdaniem oraz z przytoczonej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej wynika, że powiat – do którego droga należy – powinien dołożyć się do inwestycji w większym stopniu. Zupełnie zdanie na ten temat ma radny Robert Sikora, który argumentuje, że powiat pozyskał na ten cel dotację w wysokości 80% kosztu inwestycji.

Kolejny problem przy realizacji inwestycji wskazał radny Zbigniew Cybulski. Jak słusznie zauważył wraz z przebudową skrzyżowania, należało by zadbać o prowadzoną pod ziemią infrastrukturę. Niepokój radnego uspokajał wicestarosta, przekonując że przygotowana dokumentacja uwzględnia takie zagadnienia i „wszystko zostanie zrobione jak trzeba”.

Ostatecznie zdecydowaną większością głosów 13 „za” i 1 „przeciw” radni zdecydowali o zabezpieczeniu w budżecie kwoty ponad pół miliona złotych. Wygląda na to, że za kilka miesięcy problem na skrzyżowaniu ulic Wiśniowej, Cmentarnej i 1 maja w Pajęcznie zostanie definitywnie rozwiązany.

Pełen zapis z sesji znajduje się poniżej.

R e k l a m a

25 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

25 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Emigrant
Emigrant
4 lat temu

Już PiSiory obiecują przed wyborami.
A gdzie obwodnica w ciągu Drogi Krajowej 42?

Bum cyk cyk
Bum cyk cyk
odpowiedział na komentarz  Emigrant
4 lat temu

Była okazją to posłanka była przeciwna

Kama
Kama
4 lat temu

A Matusowiec dalej bez drugi i oświetlenia były tylko obiecanki i na tym koniec

Matus
Matus
odpowiedział na komentarz  Kama
4 lat temu

Tak samo będzie teraz, co może zrobić Becia, tylko obiecać

Emigrant
Emigrant
odpowiedział na komentarz  Kama
4 lat temu

Na Olszówce asfalt pojawił się po 25-30 latach, więc jeszcze poczekacie.

Oppl
Oppl
4 lat temu

Jak drogę remontowano to nie można było wtedy starać się o rondo? Pytam z ciekawości, droga niedawno była robiona, a znowu będzie rozkopana. 🤔 Ale jeśli to poprawi bezpieczeństwo to super! Tylko zazwyczaj najpierw robimy, a potem myślimy. 👏

PolskaJestWielka
PolskaJestWielka
4 lat temu

Czy to drzwi skrzypią? A może to świnie w chlewie? Nie to Dżejtoki płaczą że koryta nie zobaczą! Kwiczcie Dżejtoki kwiczcie, wasz nierób Dżej jak i wasza śmieszna partia to już historia! Kwiczcie bo tylko to wam pozostało.

Big cyc
Big cyc
odpowiedział na komentarz  PolskaJestWielka
4 lat temu

Niech żyje pisowska trolka, dawaj wiecej idiotko.

Platfus to choroba
Platfus to choroba
odpowiedział na komentarz  Big cyc
4 lat temu

kwii, kwiii, kwiii. hahahaha

Michał z Piekar to dzban
Michał z Piekar to dzban
odpowiedział na komentarz  Big cyc
4 lat temu

niech żyje marzyciel o cycu, masz coś więcej do powiedzenia imbecylu od dżejtoków??

Aaron
Aaron
4 lat temu

Super, jak zrobią jeszcze światła na skrzyżowaniu 1 maja – Kościuszki to będzie jeszcze bezpieczniej, a przydały by się i to bardzo.

Emigrant
Emigrant
odpowiedział na komentarz  Aaron
4 lat temu

Tokarski powiedział, że GDDKiA z Łodzi się nie zgadza.

krychu
krychu
odpowiedział na komentarz  Aaron
4 lat temu

To skrzyżowanie jest bardziej uciążliwe dla kierowców niż skrzyżowanie
1-Maja/Wiśniowa/Cmentarna. Podobno mogłyby te światła w okresie zimowym utrudniać podjazd ciężarowym na Częstochowskiej. Z tego wynika że biada pieszym na przejściach dla pieszych przed skrzyżowaniem (a są dwa), bo ciężarówki nie będą się zatrzymywać z obawy na problem z ruszaniem po oblodzonej nawierzchni.

On12
On12
odpowiedział na komentarz  Aaron
4 lat temu

Jakie światła? ?? To pogorszy tylko ruch na tym skrzyżowaniu. Zwróć uwaga że zimą stanąć ciężarówka na częstochowskiej pod górkę to była tragedia zablokowane do Makowisk . Troszkę wyobraźni. Pozdro

Jan III
Jan III
4 lat temu

Tokarski wszystko widział prócz motorowerzysty, moc jego działa na tp, proszę zauważyć że po 15 latach urzedowania dostrzegał brak ronda więc już po tym widać jaki ma wspaniały wzrok

Emigrant
Emigrant
odpowiedział na komentarz  Jan III
4 lat temu

Za to wysypisko mamy największe w województwie.

Zawiedziony
Zawiedziony
odpowiedział na komentarz  Emigrant
4 lat temu

Dzięki posłance, była szefową łódzkich struktur PiS, i wicewojewodzie mamy to co mamy.

Krzysztof
Krzysztof
odpowiedział na komentarz  Zawiedziony
4 lat temu

a co do tego miała posłanka, to przecież Tokarski był burmistrzem

Matus
Matus
odpowiedział na komentarz  Krzysztof
4 lat temu

Miała to że ze swojej pozycji, z pozycji wicewojewody nie mieli woli ani chęci aby pomysł poprzeć. Dlaczego, dlatego że to nie PiS był pomysłodawcą, a teraz pomysl ukradli to może zrobią. Takie działanie i myślenie PiS jest na szkodę regionu.

Zuza
Zuza
odpowiedział na komentarz  Jan III
4 lat temu

Ale Ci żółć się wylewa , pisz, tutaj nikt Cię nie widzi, musisz być żółta/ty za zawisci…..

Majk
Majk
4 lat temu

Rondo bardziej potrzebne jest na skrzyżowaniu 1maja z Kościuszki . Tam włączyć się do ruchu w Kościuszki to masakra jakaś !!!!!

milenka
milenka
odpowiedział na komentarz  Majk
4 lat temu

A gdzie ty chcesz tam zmieścić rondo? Za ciasna zabudowa tam jest i brak warunków technicznych dla ronda. Teraz ledwo tir da radę się złożyć z kościuszki w 1 maja na a co topiero w ruchu okrężnym.

AsiorZg
AsiorZg
4 lat temu

Ale Ślusarek dowalił Wicestroście na dzisiejszej sesji. I dobrze bo Wice nie bardzo wie co mówi, pląta się, raz mówi to, raz tamto, zaprzecza sobie wybitnie się na tym nie zna 😀 Stawiam co chcecie, że powiat tą inwestycję sp.. chyba, że Wice nie będzie się wtrącał. Oj, biedne Pajęczno.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
odpowiedział na komentarz  AsiorZg
4 lat temu

Ci z samoobrony minami mogli by dzieci straszyć …. jak bazyliszki…o wiedzy nie wspomnę 😂🤣 przetarg w 2 tygodnie, 80% inestycji do końca roku….no chyba, że rondo namalują na drodze … poziom w powiecie sięgnął zera..takich cudów jeszcze nie było….

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec
4 lat temu

A czego się spodziewać po takich egzemplarzach z samoobrony. Oni Beatę wykończą, drugiej kadencji nie będzie. Patrzą aby się nachapac.