R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatZarządzenie burmistrza Działoszyna w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną

Zarządzenie burmistrza Działoszyna w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną

Burmistrz Rafał Drab wydał zarządzenie w związku z wykrytym ogniskiem koronawirusa na ternie gminy Działoszyn. Od jutra zamknięty zostanie m.in.: Urząd Miejski, jednostki podległe oraz targowisko.

Wśród pracowników największego zakładu pracy w Działoszynie odnotowano dzisiaj 56 przypadków zakażenia koronawirusem. Wielu z nich to mieszkańcy gminy Działoszyn, dlatego burmistrz Rafał Drab zdecydował o wydaniu zarządzenia mającego na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zamknięte lub ograniczone w działaniu zostaną m.in.: Urząd Miejski, jednostki podległe, obiekty sportowe oraz targowisko.

W trosce o zdrowie mieszkańców konieczne było podjęcie takich kroków. Nie wykluczam, że w związku z bardzo dynamiczną sytuacją epidemiologiczną będziemy wprowadzać kolejny zalecenia – mówi burmistrz Rafał Drab.

Włodarz zdecydował o ograniczeniu dostępu do następujących obiektów: Urzędu Miasta i Gminy w Działoszynie, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Działoszynie, Placówek Oświatowych na terenie Miasta i Gminy Działoszyn, Hali Sportowej w Działoszynie łącznie z boiskiem Orlik i Stadionem Miejskim, Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Działoszynie, Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Działoszyn, Środowiskowego Domu Samopomocy w Niżankowicach, Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Działoszynie, Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Działoszynie, parków, boisk wielofunkcyjnych, siłowni zewnętrznych, placów zabaw itp. Zamknięte zostaje również Targowisko Gminne w Działoszynie.

Pełna treść zarządzenia oraz informacje jak kontaktować się ze wspomnianymi jednostkami znajduje się w piśmie poniżej.

Zarządzenie Nr  58/2020 Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn

 z dnia 4 czerwca  2020 r.

w sprawie podjęcia działań zapobiegawczych w związku z zagrożeniem epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie Miasta i Gminy Działoszyn

Na podstawie art. 31 i art. 33 ust. 3 i 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 713) oraz § 15 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (t.j. Dz. U. z 2003 r. Nr 169, poz. 1650 z późn. zm.) zarządzam, co następuje:

§1.1. Mając na uwadze bezpieczeństwo  pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Działoszynie, pracowników jednostek podległych oraz petentów w związku z działaniami mającymi zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 na terenie Miasta i Gminy Działoszyn,  postanawiam ograniczyć dostęp petentów do budynków:

  1. Urzędu Miasta i Gminy w Działoszynie
  2. Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Działoszynie
  3. Placówek Oświatowych na terenie Miasta i Gminy Działoszyn
  4. Hali Sportowej w Działoszynie łącznie z boiskiem Orlik i Stadionem Miejskim
  5. Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Działoszynie
  6. Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Działoszyn
  7. Środowiskowego Domu Samopomocy w Niżankowicach
  8. Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Działoszynie

2. Mając na uwadze bezpieczeństwo  mieszkańców Miasta i Gminy Działoszyn postanawiam ograniczyć dostęp do obiektów użyteczności publicznej tj.: Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Działoszynie, parków, boisk wielofunkcyjnych, siłowni zewnętrznych, placów zabaw itp.

3. Mając na uwadze bezpieczeństwo  mieszkańców Miasta i Gminy Działoszyn postanawiam zamknąć Targowisko Gminne w Działoszynie do odwołania.

§2.1. W sprawach urzędowych z Urzędem Miasta i Gminy w Działoszynie prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu sekretariat Urzędu: 43 84 37 450, mailowo na adres: sekretariat@dzialoszyn.pl lub za pomocą skrzynki epuap: /058hq4bwur/skrytka.

2. Petenci będą przyjmowani po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z Urzędem.

3. W nawiązaniu do komunikatu Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn z dnia 17 marca 2020 r. korespondencję kierowaną do Urzędu Miasta i Gminy w Działoszynie typu: informacje, wnioski, pisma przekazywane w formie papierowej prosimy  o umieszczenie w kopercie zamkniętej lub zabezpieczonej w inny sposób. Na kopercie należy umieścić nazwę wydziału, bądź imię i nazwisko pracownika Urzędu, do którego kierowane jest pismo. Korespondencję należy złożyć w skrzynce podawczej umieszczonej przed wejściem głównym do Urzędu Miasta i Gminy w Działoszynie.

§3. W sprawach urzędowych z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Działoszynie prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 43 84 13 656 lub mailowo na adres: dzialoszyn_mgops@pro.onet.pl.

§4. W sprawach urzędowych z Zakładem Wodociągów i Kanalizacji w Działoszynie prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu do sekretariatu zakładu 43 84 37 480, lub mailowo na adres: zwik.dzialoszyn@wp.pl numery alarmowe: 797 150 276, 797 141 454, 511 747 916.

§5. Powyższą informację podaje się do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na drzwiach wejściowych do  budynku Urzędu Miasta i Gminy Działoszyn oraz zamieszczenie informacji na stronie internetowej Urzędu  Miasta i Gminy Działoszyn.

§6.1 Realizację zarządzenia powierza się Sekretarzowi Miasta i Gminy Działoszyn, Naczelnikom Wydziałów Urzędu Miasta i Gminy w Działoszynie, Kierownikom jednostek podległych.

2. Nadzór nad realizacją zarządzenia powierza się Sekretarzowi Miasta i Gminy Działoszyn oraz Naczelnikowi Wydziału Ogólnego i Spraw Obywatelskich.

§7.  Zarządzenie obowiązuje do dnia jego odwołania.

§8.  Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania z mocą obowiązującą od dnia 5 czerwca 2020 r.

 Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn

    mgr Rafał Drab

R e k l a m a

29 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

29 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
obserwator
obserwator
4 lat temu

Wczoraj chcial otwarcia Ośrodka Zdrowia a gdzie procedury.

Paj
Paj
4 lat temu

Powinna być izolacja Dziadoszyna nigdzie ich nie wpuszczać

Aga
Aga
odpowiedział na komentarz  Paj
4 lat temu

A Ty myślisz, że tylko ludzie z Działoszyna tam pracują? Połowa ludzi dojeżdża do pracy z innych miejscowości… Może sam się zamknij będziesz bezpieczniejszy…

Mieszkaniec
Mieszkaniec
odpowiedział na komentarz  Aga
4 lat temu

Myślę że z Działoszyna to właśnie najmniej ludzi pracuje. Działosoki rodowite to tam nie pracują nie dadzą sobą pomiatać

Karo
Karo
4 lat temu

A co z pracownikami i rodzinami pracowników zakładu? Bezpieczeństwo pracowników m.in. Urzędu i jednostek podległych jest ważniejsze niż osób, które muszą pracować w samym ognisku zarażen?

Monika
Monika
odpowiedział na komentarz  Karo
4 lat temu

A to nie wiesz ze panie w urzędach są najbardziej narażone one zawsze najbardziej zmęczone zapracowane ale jak już się człowiek do nich uda coś załatwić to wielkie panie nic nie wiedzą

Yan
Yan
odpowiedział na komentarz  Monika
4 lat temu

A zakute pały wiedzą, że rodziny zarażonych pracują w wielu innych zakładach i urzędach? Że odizolowanie jest dla dobra wszystkich.

Ingrid
Ingrid
odpowiedział na komentarz  Karo
4 lat temu

Akurat urzędy i sklepy najlepiej sobie radzą. Kluczem jest wprowadzenie i stosowanie procedur. Możecie sobie pisać głupoty ale zamknięcie gminy to dobry pomysł, zresztą tak samo jak i ośrodka. Po co ryzykować rozprzestrzenianie się tego dziadostwa.

Beee
Beee
odpowiedział na komentarz  Ingrid
4 lat temu

Bo baraniorze tego nie rozumieją nie wiedzą co się nawet dzieje bo internet do nich nie dociera dlatego baraniorze tutaj się panoszą ze swoimi wirusami

Ten
Ten
odpowiedział na komentarz  Beee
4 lat temu

Głupek?

Mieszkaniec.
Mieszkaniec.
4 lat temu

Szkoda że jeszcze godziny policyjnej nie wprowadził. Wszystkim urzędnikom z burmistrzem na czele taka sytuacja jest „na rękę”, zamkną się, odizolują i nie muszą pracować. Petenci nie będą im się kręcić po urzędzie można spokojnie pić kawę i nikt się nie będzie czepiał. Teraz to penie zapomni odwołać zarządzenie i „chwilo trwaj wiecznie”.

Yan
Yan
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec.
4 lat temu

Proponuje lekarza

Czarek
Czarek
4 lat temu

Place zabaw też powinien zamknąć. Na Żeromskiego pełna ulica dzieci.Kto tam się przejmuje wirusem.

Ela
Ela
odpowiedział na komentarz  Czarek
4 lat temu

Jeśli czyta się ze zrozumieniem to w Zarządzeniu wszystko napisano!

Mieszkaniec
Mieszkaniec
odpowiedział na komentarz  Czarek
4 lat temu

Ale ulic nie zamyka…

Mieszkaniec
Mieszkaniec
odpowiedział na komentarz  Czarek
4 lat temu

A na Żeromskiego nikt w Anicie nie pracuje…

Mieszkaniec
Mieszkaniec
odpowiedział na komentarz  Czarek
4 lat temu

Czarusiowi przeszkadzają dzieci na Żeromskiego ale jak robił zakupy na targu w Działoszynie to mu koronawirus nie straszny!!!

Zniesmaczony
Zniesmaczony
4 lat temu

Dobrze że zdążyli zapompowac. Tylko jedna Pani nie chciała 😕

jacenty
jacenty
odpowiedział na komentarz  Zniesmaczony
4 lat temu

Chłopie ze wsi, a co ma piernik do wiatraka. Osioł

Chora
Chora
4 lat temu

To zarządził zamknąć wszystko co i tak w sumie bylo juz zamkniete…..

Ok powiat
Ok powiat
4 lat temu

A kajakami można pływać po warcie

Sasiad
Sasiad
odpowiedział na komentarz  Ok powiat
4 lat temu

Można i pic na kajakach można, jak inni.

obserwator
obserwator
4 lat temu

Czy burmistrz nadal będzie pisać skargi na nasz Ośrodek Zdrowia i domagać się jego otwarcia,przecież tak robił do tej pory i jeszcze chwalił się tym w mediach.

ewa
ewa
odpowiedział na komentarz  obserwator
4 lat temu

Dziękujemy lekarzom z Ośrodka zdrowia, że dobrze zdiagnozowali pacjentkę i zgłosili do sanepidu

obserwator
obserwator
4 lat temu

Teraz widzicie jak mądrze i roztropnie należy działać w czasie pandemii a zwłaszcza przestrzegać procedur, jak w Ośrodku Zdrowia.Gdyby ten
obiekt otwarto jak chciał ,,gospodarz”, mielibyśmy drugi Śląsk.Szczęście,że
jego nie słuchano.Brawo lekarze!

Zielony
Zielony
odpowiedział na komentarz  obserwator
4 lat temu

„Gospodarz” otworzył w soboty rynek. Nie trzeba było długo czekać i mamy drugi Śląsk.

Ewa
Ewa
4 lat temu

Kto tak chwali właściciela Anity? Przecież pierwsza osoba chora przekazała zwolnienie 25 maja. Przez co najmniej 10 dni ludzie byli zwodzeni i zwoływani do pracy wiedząc że się zarazą. Czy ktoś to rozumie?

Jop
Jop
odpowiedział na komentarz  Ewa
4 lat temu

Przecież jedna z Pan z produkcji cały czas komentuje że nie ma koronawirus, że nie istnieje więc o co to larum?

Roman
Roman
odpowiedział na komentarz  Ewa
4 lat temu

Po pisowsku, oszukiwać ludzi.